Meniu Uždaryti

Tabakas: mitai prieš faktus

Tabakas: mitai prieš faktus

Mitai prieš faktus apie rūkymą. Tabakas nėra naujai atrasta medžiaga ir kenksmingas poveikis, kuris asocijuojasi išgirdus žodį: rūkymas, taip pat nėra naujiena. Tačiau, nors dauguma žmonių žino apie kenksmingą medžiagos poveikį, dar vis yra žinoma nemažai iškreiptų faktų, kurie klaidina ir skatina klaidingą žmonių suvokimą apie tikrąjį tabako keliamą pavojų.

MITAS: Tabakas yra augalas, todėl mežiaga nėra labai kenksminga.
FAKTAS: Natūralu tai dar nereiškia sveika. Tabakas yra lapinis augalas, kuris gali būti auginamas visame pasaulyje, suteikus tam tikras, augalui augti tinkamas sąlygas. Yra randama keletas medicininių privalumų, kurie asocijuojasi su augalu, tačiau žymiai garsiau reikėtų kalbėti apie tai, kiek nuodingų cheminių medžiagų išskiria augalo dūmai. Šiai dienai yra žinoma apie 250 sveikatai žalingų cheminių medžiagų, esančių tabako dūmuose, iš kurių apie 69 yra skatinančios vėžinius susirgimus.

MITAS: Blogiausia cigaretės sudedamoji dalis yra nikotinas, tabas nėra toks kenksmingas.
FAKTAS: Netiesa – abi medžiagos yra kenksmingos. Tabako dūmuose yra šimtai kenksmingų sveikatai medžiagų, iš kurių viena ir yra nikotinas. Nikotinas yra priklausomybę skatinanti medžiaga, kuri sukelia sunkumų norint mesti rūkyti. Didžiausi tabako keliami pavojai yra daugybė, dūmuose esančių, chemikalų, kuriems susimaišius formuojasi labai kenksminga medžiaga – derva. Derva kartu su įtraukiamais dūmais keliauja tiesiai į plaučius ir tai yra daugybės sveikatos problemų pradžia.

MITAS: Jeigu rūkai tik kartais, išvengsi priklausomybės ir ligų.
FAKTAS: Netiesa. Žalingas cigarečių poveikis prasideda vos įtraukus pirmąjį dūmą. Būvimas pasyviu rūkorium yra mažas žingsnis iki rimtos priklausomybės. Vienintelis kelias visiškai išvengti priklausomybės ir rūkymo sukeliamų ligų rizikos, yra niekada nepradėti rūkyti.

MITAS: Jeigu pradėjai rūkyti ir esi priklausomas nuo tabako, žala jau padaryta ir yra neištaisoma.
FAKTAS: Melas! Žala jau padaryta, tačiau atsisakius tabako jau po 20 minučių yra jaučiama nauda. Širdies ritmas grįžta į normalią veiklą, po 12 valandų nerūkymo karbonmonoksido kiekis kraujyje grįžta į normalų lygį. Metus rūkyti, po keleto mėnesių, plaučiai pradeda geriau funkcionuoti ir rizika susirgti tabako dūmų sukeliamomis ligomis mažėja. Nors organizmui žala yra padaryta, bet atstatymas į normalią veiklą ir būseną yra įmanomas.

MITAS: Dėl tabako rūkymo miršta mažiau žmonių.
FAKTAS: Netiesa. Daug žmonių miršta dėl priežasčių susijusių su rūkymu. Remiantis tyrimais, 480000 mirčių per metus, Jungtinėse Valstijose, yra siejamos su tabako rūkymu, iš kurių, daugiau nei 41000 mirčių yra perdirbto tabako rūkymo rezultatas. Kaip jau dauguma rūkalių žino, bet nepaiso to – rūkaliai miršta apie 10 metų anksčiau nei nerūkantys žmonės.

Tabako vartojimas yra pagrindinė priežastis, kuriai užkirtus kelią galima išvengti daugybės ligų ir priešlaikinių mirčių. Neberukau.lt siekia sumažinti tabako gaminių vartojimą ir užkirsti kelią negrįžtamai, sužalotos sveikatos, grėsmei bei atsikratyti nemalonios priklausomybės, kuri ne tik žaloja sveikatą, bet reikalauja ir daug lėšų. Tikimės, kad mūsų mitai prieš faktus padės apsispresti, kad mesti reikia dabar!

Norite sužinoti daugiau? Gauti visą naujausią informaciją apie akcijas ir dovanas? O gal ieškote pagalbos metant rūkyti? Junkitės prie mūsų, užsisakykite naujienlaiškį ir pirmieji sužinokite visas naujienas. Kelias į sveikesnį rytojų gali būti lengvas ir įveikiamas su Neberukau.lt komanda.

Norite mesti rūkyti? O gal pažystate tokių, kurie norėtų mesti rūkyti? Magnetai nuo rūkymo gali padėti atsikratyti šios baisios priklausomybės. Nustokite save žaloti. Dabar įsigykite magnetus nuo rūkymo su papildoma 20% nuolaida! Pirkdami magnetus įveskite nuolaidos kodą „INSTAGRAM“ be kabučių ir nuolaidos kodas automatiškai bus pritaikytas.

Parašykite komentarą