Meniu Uždaryti

Rūkymo žala moters organizmui – rizika rūkančiai moteriai

Rūkymo žala moters organizmui

Rūkymo žala moters organizmui

Rūkymo žala yra labai didelė visiems, tačiau rūkymo poveikis organizmui skiriasi priklausomai nuo kelių veiksnių. Vienas iš šių veiksnių yra lytis. Moterys patiria visus neigiamus veiksnius, kuriuos patiria kiekvienas rūkalius, tačiau prie viso to dar prisideda ginekologinio vėžio rizika, nėštumo ir vaisiaus problemos, tokios kaip staigios kūdikio mirties sindromas ar anksčiau atėjusi menopauzė.

Remiantis tyrimų duomenimis, per pastaruosius 50 metų, moterų mirtingumas nuo rūkymo padidėjo tris kartus. Rūkymas moterims sukelia didesnę širdies ligų, plaučių vėžio ir daugelio kitų ligų riziką. Be to, daugelis moterų susiduria su pasyviu rūkymu. Nors tai nedaro tokios pat didelės įtakos moters sveikatai, tačiau be abejonės tai daro didelę žalą.

Rūkymo žala moters organizmuiDaromos žalos, sveikatai, skirtumai tarp vyrų ir moterų

Dėl papildomų pavojų sveikatai rūkymas moteriai yra daug kenksmingesnis žalingas įprotis nei vyrui. Mokslininkai teigia, kad moterys patiria širdies priepuolius ir serga plaučių ligomis, du kartus dažniau. Taip pat, rūkymas moterims sukelia didesnę priklausomybę nei vyrams ir moteriai mesti rūkyti bus žymiai sunkiau. Tai paaiškina kodėl rūkančios moters sveikata gali būti blogesnė nei rūkančio vyro, net jei abu rūko tiek pat laiko.

Taip pat, moterys, patiria tokią rūkymo žalą kaip ginekologines vėžio formas, sumažėjusį kaulų tankį, pagreitina plaukų slinkimą ir taip pat gali paveikti nėštumo procesą. Sumažėjęs kaulų tankis gali sukelti osteoporozę. Dėl šios ligos kaulai tampa silpnesti, dažniau skyla, lūžta. Šią ligą paprastai galima pristabdyti prižiūrint savo mitybą ir gyvenimo būdą, taip pat vertėtų kreiptis į profesionalą ir aptarti kitus kovos, su osteoporoze, būdus. Norint išvengti ginekologinių vėžio formų, rekomenduojma reguliariai tikrintis, ypač jei rūkote. Laiku diagnozavus ligą, užkirsite jai kelią ir tokiu būdu neleisite jai plisti, o taip pat padidinsite tikimybę visiškai pasveikti.

Kodėl vyrai ir moterys rūko skirtingo tipo cigaretes?

Vyrų ir moterų rūkymo įpročių skirtumai gali būti suversti gamtai arba ugdymui. Tčiau juos taip pat paveikė ir rinkodara bei reklamos.

Reklamose dažnai galėdavome pamatyti tokį rūkančios moters pateikimą: aukštos klasės, tvirta, savimi pasitikinti, seksuali moteris. Tai sudarė įspūdį, kad rūkanti moteris yra sėkminga moteris. Taip pat rinkodaros pagalba yra paplitusi nuomonė, kad rūkymas veikia kaip puiki svorio metimo priemonė. Tai taip pat akivaizdu iš dažno moterų, cigarečių tipo, pasirinkimo – slims, kurios yra skirtos jaunatviškai, grakščiai moteriai, vien tik tipo pavadinimas pabrėžia produkto tikslą, kuris pasamonės ligmenyje tampa kaip priemonė tinkama svorio metimui.

Pasak mokslininkų, moteris patraukia rūkymas, kad sumažintų neigiamus jausmus, o vyrai priešingai, kad sustiprintų teigiamus jausmus. Taip pat pastebėta, kad motrys dažnai renkasi mėtines cigaretes, dėl poreikio jausti gaivą, o ne paprastą cigarečių muskuso kvapą.

Tuo tarpu vyrai rūkymą sieja su vyriškumu, rinkodaros šūkis „Rūkymas daro jus vyrišku“ siejamas su tokiais prekių ženklais kaip „Marlboro“ ar „Camel“. Tai yra suformuoti įvaizdžiai dar nuo tada kai cigarečių reklama nebuvo draudžiama. Cigarečių reklamos poveikis tiek vyrams, tiek moterims yra akivaizdus. Tačiau daugelyje šalių reklama dabar jau yra uždrausta, o taip pat ant cigarečių pakuočių yra įspėjimai apie rūkymo sukeliamą žalą.

Kaip rūkymas veikia moters grožį?

Ironiška, tačiau reklamos sudarytas įvaizdis moterį pateikdavo kaip gražią, patrauklią ir viliojančią asmenybę. Tačiau tai labai skiriasi nuo realybės. Rūkymo žala moters organizmui – milžiniška. Rūkymas turi labai didelę įtaką moters fizinei išvaizdai:

  • Atsiradę maišeliai po akimis
  • Blogas burnos kvapas
  • Pageltę dantys
  • Pakitusi odos būklė
  • Pageltę pirštai
  • Ploni, slenkantys plaukai
  • Atsiranda priešlaikinės raukšlės

Dauguma pasekmių, atsiradusių dėl rūkymo, atsistato arba yra pataisomos, tačiau svarbu kuo skubiau atsikratyti šio žalingo įpročio ir taip padėsite ne tik savo sveikatai, bet ir išvaizdai. Mesti rūkyti jums gali padėti tik tvirtas psisprendimas derinamas su kitais jums tinkamais tradiciniais ar netradiciniais gydymo būdais.

Rūkymo žala akivaizdi. Kaip mesti? Pagalba ir motyvacija

Amžiuje, kai cigarečių reklama yra jau uždrausta ir net priversta garsiai kalbėti apie žmogaus sveikatai daromą rūkymo žalą ir priversta sakyti visą tiesą, galima rasti daugybę informacijos apie tai kaip mesti rūkyti ir apie efektyviausius ir veiksmingiausius būdus.

Tačiau, pirmasis ir svarbiausias žingsnis yra suprasti, kaip blogai tai yra jūsų pačių ir aplinkinių, šeimos narių, vaikų, mylimųjų sveikatai. Kai tik tai suvoksite ir priimsite kaip realybę tai bus didžiausia motyvacija atsikratyti rūkymo visiems laikams. Rūkymo žala Jūsų ir Jūsų artimūjų organizmams yra milžiniška ir gali būti labai sunkiai atstatoma.

Yra daugybė tradicinių ir netradicinių būdų, kurie gali jums padėti, tačiau svarbu neprarasti tikėjimo savimi ir pasirinkti tinkamiausias priemones savipagalbai.

Magnetas nuo rūkymo – Geriausia priemonė nuo rūkymoTad siūlome Jums Neberukau.lt magnetus nuo rūkymo, kurie pripažinti visame pasaulyje, kaip veiksminga, patikima ir visiškai Jūsų organizmui nekenkianti priemonė nuo rūkymo. Daugiau nebereikės jokių neaiškių vaistų, pleistrų ar kitų neaiškių priemonių. Magnetai nuo rūkymo tikrai veikia! Taip pat nepamirškite paspausti patinka mūsų Facebook puslapyje!

Parašykite komentarą