info@neberukau.lt

Paskui mus:

Kas vyksta organizme metus rūkyti?

Metant rūkyti yra didžiulė žmogaus gyvenimo pokyčių ir sveikatos gerinimo galimybė. Rūkymas turi labai neigiamą poveikį organizmui, tačiau kai nutraukiama ši žalinga įpročio grandis, organizmas pradeda atsigaivinti ir atkurti savo sveikatą. Norint įvertinti šį procesą, pažvelkime į tai, kas vyksta organizme per metus po rūkymo pabaigos.

Metus rūkyti organizme vyksta įvairūs pokyčiai ir procesai. Rūkymas turi neigiamą poveikį daugeliui organų ir sistemos organizme, todėl metant rūkyti organizmas pradeda atsigauti ir šiuos pokyčius galima pastebėti per metus.

Pirmais mėnesiais:

 • Pirmųjų 20 minučių nuo paskutinio cigarečių surūkymo, kraujo spaudimas ir pulsas pradeda mažėti ir normalizuotis.
 • Po 8 valandų organizme mažėja anglies monoksido kiekis, o kraujyje padidėja deguonies kiekis. Tai gali sumažinti nuovargį ir pagerinti bendrą savijautą.
 • Po 24 valandų pašalinamas likęs anglies monoksidas iš organizmo. Tai leidžia plaučiams geriau absorbuoti deguonį.
 • Po kelių dienų pradeda mažėti kvėpavimo takų infekcijų simptomai, tokių kaip kosulys, dusulys ir užsikimšusi nosis. Kvėpavimas tampa lengvesnis.

Po 1-3 mėnesių:

 • Kvėpavimo takų gleivinė pradeda atsigauti ir pašalina sukauptą dėmių ir nuosėdų sluoksnį. Tai sumažina uždegiminių reakcijų riziką ir padeda išvengti kvėpavimo problemų.
 • Plaučių funkcija pradeda gerėti, o tai leidžia efektyviau naudoti deguonį ir sumažina dusulį bei skausmą krūtinėje.

Po 3-9 mėnesių:

 • Kraujagyslių sienelės pradeda atsigauti nuo rūkymo sukelto pažeidimo. Tai sumažina kraujagyslių spazmus ir padeda pagerinti kraujotaką.
 • Kosulys, užkietėjimas ir dusulys mažėja, o kvėpavimas tampa lengvesnis ir efektyvesnis.
 • Fizinis išgimimas pagerėja, ir energingumas bei ištvermė didėja.

Po 1 metų:

 • Rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis sumažėja iki pusės rūkantiems žmonėms, lyginant su tais, kurie tęsia rūkymą.
 • Plaučiai atsigaus ir pradės veikti efektyviau. Tai leis lengviau kvėpuoti, sumažins dusulį ir padidins bendrą fizinę ištvermę.
 • Kraujagyslės tampa elastingesnės ir mažėja kraujospūdis. Tai sumažina insulto ir širdies priepuolio riziką.

Svarbu pažymėti, kad visi organizmo atsigavimo procesai yra individualūs, ir šie laiko tarpsniai gali skirtis priklausomai nuo asmeninių veiksnių, kaip antai rūkymo trukmės, cigarečių skaičiaus per dieną ir kitų sveikatos būklės veiksnių. Tačiau yra daugiau privalumų metant rūkyti nei tęsiant rūkymą, ir organizmas gali atsigauti ir atkurti sveikatą laikui bėgant.

Metant rūkyti yra ilgas, tačiau labai svarbus ir vertingas kelias link geresnės sveikatos ir gerovės. Per metus organizmas pradeda atsigauti nuo rūkymo sukelto poveikio, o tai leidžia jaustis geriau ir sumažina ligų riziką. Svarbiausia yra išlaikyti ryžtą ir dėti pastangas, kad būtų išlaikyta rūkymo nutraukimo sėkmė, nes tai atneša ilgalaikį naudą ne tik jums, bet ir jūsų artimiesiems. Būkite kantrūs, palaikykite save ir, jei reikia, ieškokite paramos, kad galėtumėte pasiekti rūkymo nutraukimo tikslą ir pradėti sveikesnį gyvenimo būdą.

Neberukau.lt – sukurtas tam, kad atvertų žmonėms akis ir padėtų suprasti, kad nebėra ko laukti ir mesti rūkyti reikia dabar pat! Tūkstančiams žmonių visame pasaulyje, taip pat ir man pačiam mesti rūkyti padėję magnetai pristatomi Jums! Meskite rūkyti be jokių abstinencijos požymių. Mes dirbame Jums jau nuo 2016 metų ir padėjome jau daugiau nei 5000 žmonių visoje Lietuvoje!

Kontaktai

Naudinga

Užsakimo sekimas

Dažniausiai užduodami klausimai

Rekomenduojame

Rūkymo žala moters organizmui – rizika rūkančiai moteriai

Tabakas: mitai prieš faktus

Laimėkite magnetus nuo rūkymo

Lengvas būdas mesti rūkyti egzistuoja!

Kas vyksta organizme metus rūkyti?

© 2022 Sukurta pagal Neberukau.lt užsakymą